Hauzerovo peří Exclusive

Hauzerovo peří, nebo také jen "peříčka", patří mezi velmi účinné nástrahy. Varianta Exclusive je vázána z peří sedlových skalpů, které má širokou základnu a tenké, dlouhé srpky. Pokud použijeme vinařskou terminologii, jde o výběr z pírek. :)

Jde o průběžnou olověnou zátěž, na kterou jsou navázány kohoutí srpky v různých barevných odstínech. Peříčka jsou účinná nejen při lovu lososovitých ryb, ale velmi dobře fungují i při lovu ostatních dravců, jako jsou například štiky, candáti, okouni a další.

Co se navázání týče, zde je jednoduché schema, jak by peří mělo být nastraženo. V podstatě se pouze provlékne vlasec otvorem v nástraze a následně se naváže trojháček (případně jednoháček). Před navázáním trojháčku je dobré chytit několika oviny zarážku (např. ventil gumičku) a pak teprve navázat trojháček. Při případném uváznutí je potom šance utrhnout jen trojháček a zachránit nástrahu.

Schema navazani

 Vedení je jednoduché - přitahovat a během přitahování "klepat" o dno. :-) Samozřejmě i to bude chtít chvíli hledání toho správného pohybu, rychlosti a rytmu.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.